Jak nakupovat na Amazonu v češtině

Jak nakupovat na Amazonu v češtině

Nakupujete rádi na zajímavých zahraničních internetových obchodech a tržištích, kde můžeme dlouhodobě naleznout výhodné nabídky různých druhů zboží? Poté jste si jistě také museli povšimnout cenově výhodných nabídek zboží z amerického internetového obchodu Amazon.

Tento internetový obchodní gigant si v průběhu několika posledních let vydobyl velmi zajímavé postavění jak na evropském, tak i obecně celosvětovém trhu, kde si získat značné množství nových zákazníků, využívajících všechno dostupné služby a také výhody, se kterými se můžeme na Amazonu setkat.

Ačkoli se jedná o původně amerického obchodního giganta, na kterém ročně nakoupí okolo 670 milionů zákazníků, můžeme zde naleznout poměrně zajímavé nabídky, které mohou potěšit nejednoho českého zákazníka. Za zmínku v takovém případě stojí například elektronika, jako jsou mobilní telefony, tablety, notebooky nebo počítače, které v Americe, ale také třeba v Německu nebo Anglii můžeme zakoupit výrazně levněji.

Problém však nastává ve chvíli, kdy se rozhodneme vyhledat českou lokalizaci Amazonu, která ke vší naší smůle neexistuje. Můžeme však naleznout lokalizace různých evropských států, jako je právě ono Německo nebo Anglie. Právě německý Amazon.de může zaujmout velké množství českých zákazníků, a to hned z několika důvodů.

Výhody nakupování na Amazon.de

Možná si pokládáte otázku, proč zrovna nakupování z německé lokalizace Amazonu je lepší a výhodnější, než například z toho s anglickou lokalizací. Ačkoli se to může zdát zvláštní, neboť se stále jedná o Amazon, můžeme zde naleznout rozdíly, v důsledku kterých pro nás ve výsledku německá lokalizace Amazonu vyjde mnohem výhodněji.

Hned první výhodou může být již fakt, že je Německo naším sousedem, tak že mnoho lidí má k němčině poměrně blízko a mnohdy ji také raději upřednostňují před angličtinou. V tomto případě se jedná o spíše symbolickou výhodu, nicméně i ta může mnohé potenciální zákazníky potěšit.

Jednou z hlavních výhod však samozřejmě není možnost využívání našeho oblíbeného jazyku, jako spíše fakt, že je Německo jedním z hlavních členů Evropské unie, díky čemuž zde můžeme ve velkém nakupovat elektroniku, za jejíž doručení samozřejmě nemusíme platit žádné celní poplatky, jak tomu je v případě nakupování elektroniky z čínských internetových obchodů a tržišť.

Vzhledem k faktu, že hned celá řada zboží je na německém Amazonu prodávána za nižší ceny, než je tomu v případě českých internetových obchodů, tento fakt může potěšit všechny zákazníky bez rozdílů. Další výhodou je však také samotná lokace Německa, neboť poplatky za dopravu jsou v takovém případě výrazně nižší, než kolik bychom jinak museli zaplatit za dopravu zboží z Anglie.

Ani nižší cena za dopravu však není tak zajímavou výhodou, jako spíše fakt, že dopravu nemusíme platit vůbec a můžeme si nechat zboží doručit z Německa až domů, a to zcela ZDARMA. Jak? Stačí nakoupit alespoň za 39 Euro, tedy přibližně tisíc korun a dopravu máme zcela zdarma. Toho jistě rádi využijeme zejména v případech, kdy budeme chtít nakupovat elektroniku, která nás vyje na několik tisíc korun, u které jednak ušetříme díky nižším cenám, ale na rozdíl od mnohých českých internetových obchodů budeme mít dokonce i dopravu zdarma.

amazon de doprava do cr

Jazykové mutace Amazonu

Neumíte německy nebo nejste zastánci tohoto jazyka, ale přesto byste neradi přišli o všechny výhody, které nám může německá lokalizace Amazonu nabídnout? Nemusíte zoufat. Na Amazon.de můžeme využít také různých jazykových mutací, ať již jde o angličtinu, holandštinu nebo třeba turečtinu. Nejvíce nás v takovém případě jistě potěší zejména možnost anglické mutace, díky které můžeme celý web prohlížet v angličtině, což jistě mnohým z nás ušetří mnoho práce.

Kromě samotných jazykových mutací však můžeme využít také strojového překladu, který nalezneme jako součást internetového prohlížeče Google Chrome. S pomocí strojového překladu si můžeme web jednoduše přeložit také do češtiny, čímž s pro nás celé nakupování rázem stává ještě jednodušším a zajímavějším, neboť nebudeme muset řešit překládání cizího jazyku, což jistě může mnoho lidí ocenit.

Pokud nejste technicky nejvíce zdatný typ, jistě se již ptáte, jak si vlastně můžete danou stránku strojově přeložit. Tento postup je velmi jednoduchý a zvládne jej naprosto každý. A co více, můžete jej poté také aktivně využít i v případě jiných zahraničních webů, u nichž si nejste příliš jisti svými jazykovými dovednostmi.

amazon de v češtině

Otevřeme-li si ve vyhledávači stránku s Amazonem, v horní vyhledávací liště můžeme naleznout dvě ikony. Hvězdičku využijeme, budeme-li si chtít vložit zboží do oblíbených položek, abychom jej příště nemuseli složitě hledat. Druhou ikonou je ikona překladu, kde si můžeme zvolit, jaký jazyk chceme pro překlad využít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *