Amazon.cz – kdy se dočkáme českého Amazonu?

Amazon.cz – kdy se dočkáme českého Amazonu?

Máte rádi možnost širokého, kvalitního zboží a výhodných cen? Poté vás jistě zaujmou skvělé možnosti celosvětového obchodního giganta – Amazonu. Amazon není pouze nějaký běžný internetový obchod, na které jsme zvyklí od nás, nýbrž jeden z největších celosvětových gigantů, jehož roční obraty jsou přibližně 70x vyšší, než obraty všech českých internetových obchodů.

Pokud jste již někdy na Amazonu zkoušeli nakupovat, jistě můžete sami potvrdit, že se jedná o místo, kde můžeme naleznout nepřeberné množství zboží všech druhů a značek, mnohdy také za poměrně zajímavé a výhodné ceny.

Ať již budeme hledat elektroniku, mobilní telefony, počítače, notebooky, oblečení, boty nebo třeba jenom zahradního trpaslíka, od každého druhu zboží můžeme naleznout stovky různých možností v různých cenových relacích, díky čemuž si můžeme pohodlně vybrat takové zboží, které nejvíce vyhovuje našim představám.

Také to je důvod, proč si tento celosvětově známý internetový obchod oblíbily miliony lidí z celého světa, neboť zde každý den nakoupí přibližně 1 700 000 zákazníků. O jeho oblibě svědčí také fakt, že se dlouhodobě může pochlubit průměrným meziročním nárustem tržeb okolo 28%. Tomu vděčí velmi inovativním přístupům, ať již jde o samotnou koncepci fungování Amazonu, tak i poskytovaných služeb a způsobů dopravy.

Amazon pro českou republiku         

Přestože si tento celosvětový gigant našel mnoho příznivců také mezi českými zákazníky, podobně jako eBay nebo AliExpress, ku smůle všech zatím neexistuje něco, jako je čeká lokalizace Amazonu. Můžeme však naleznout Amazon pro německé a britské zákazníky v podobě webů Amazon.de a Amazon.co.uk . Nakupovat můžeme ze všech dostupných webů Amazonu, ať již jde o Amazon.com nebo jeho další zástupce.

Velkou výhodou amerického Amazonu je fakt, že zde můžeme naleznout velké množství zboží, které si můžeme nechat zaslat z Ameriky nebo přidružených centrálních skladů. Je však důležité podotknout, že ne-všechno zboží, které můžeme na americkém webu Amazonu naleznout, si můžeme nechat doručit do České republiky.

Abychom mohli snadno naleznout zboží určené také pro mezinárodní doručení, můžeme využít filtrování zboží, které máme dostupné u samotného výpisu produktů. Máme-li na webu vytvořen náš účet, kde jsme si zvolili zemi, do které budeme chtít doručovat zboží, v levé liště s filtry nalezneme položku s mezinárodní dopravou do české republiky.

Po zaškrtnutí této položky se nám bude zobrazovat pouze zboží, které si můžeme nechat doručit až domů. V případě takového doručení však musíme mnohdy počítat s poplatky za dopravu, které se v případě doručování z Ameriky pohybují okolo 20 amerických dolarů.

Druhou možností je nakupovat na německé verzi Amazonu – Amazon.de, který již nějakou dobu nabízí možnost bezplatné dopravy do české republiky, nakoupíme-li v hodnotě alespoň 39 eur, což je přibližně 1000Kč. Rozhodneme-li se využít výrazně nižších cen elektroniky, která je v Německu, ale také v Anglii výrazně levnější, než u nás, můžeme ušetřit značné náklady, které bychom jinak za tato zařízení museli vynaložit.

Elektronika z Amazonu

Jak jsme si řekli již výše, německý a britský Amazon jsou skvělým místem, kde můžeme naleznout různou elektroniku za výhodné ceny, neboť ceny elektrony jsou dlouhodobě v těchto zemích nižší, než u nás.

Nakupování elektroniky z těchto e-shopů s sebou však nese mnohem více výhod, než si na první pohled umíte představit. Můžete namítnout, že levné mobilní telefony a tablety můžeme přeci naleznout také na čínských internetových tržištích, jako je například světoznámé čínské internetové tržiště AliExpress.

V tomto ohledu máte jistě pravdu. Nesmíme však zapomínat také na druhotné náklady v podobě platby cla a DPH, které musíme v případě dražšího zboží, jakým je právě elektronika, platit.  Vedlejší poplatky v takovém případě mohou u běžného mobilního telefonu v podobě cla a DPH činit další 3 000 korun, které bychom museli státu zaplatit.

Jelikož však Německo i Anglie jsou zatím stále součástí Evropské Unie, můžeme neomezeně nakupovat veškerou elektroniku za tamější ceny. A co více, využít v takovém případě navíc můžeme i bezplatné dopravy, neboť mobilní telefon, tablet, ale také počítač nebo notebook jistě překročí cenu 1000Kč.  S Amazonem tak nyní máme nové možnosti, jak jednoduše a bezpečně nakupovat elektroniku, aniž bychom si museli nechat posílat zboží z Číny.

O Amazonu

Výše jsme si popsali zajímavé výhody, které nám Amazon nabízí, stejně jako způsoby, jakými můžeme na tomto celosvětově známém internetovém obchodu nakupovat. Přesná definice Amazonu však není tak jednoduchá, neboť Amazon není ani čistě internetový obchod, ani internetové tržiště. Aktivit, jimž se společnost věnuje, je celá řada.

Budeme-li na samotný Amazon pohlížet čistě jako na prodejce zboží, dostáváme na rozmezí internetového obchodu a internetového tržiště. Proč? Protože právě Amazon dokázal z obou těchto obchodních forem vyzdvihnout hlavní klady a sloučit je do jednoho velkého kladu, který dnes a denně můžeme pozorovat jako samotný Amazon.

Možná se tedy ptáte, jak vlastně samotný Amazon funguje, když je zároveň internetovým obchodem a tržištěm. Pojďme si tedy celou problematiku trochu více přiblížit. V samotném základu tento obchodní gigant funguje jako internetové tržiště, neboť zde nabízí své zboží tisíce různých obchodníků z mnoha zemí. Všechno toto zboží je však uloženo v centrálních skladech Amazonu, odkud je po vytvoření objednávky odesláno zákazníkovi.

Díky tomuto propracovanému procesu si můžeme užívat velmi široký a rozmanitý výběr zboží všech druhů a značek. Na druhou stranu se však nemusíme obávat problémů ze strany obchodníků, kteří odešlou špatné, poškozené nebo dokonce žádné zboží, protože se o všechno zboží stará přímo Amazon, který až následně vyplácí samotné obchodníky, kteří se také navíc nemusí starat o žádnou skladovost, neboť je všechno zboží uskladněno přímo u Amazonu.

Zde můžeme vidět, že využívat služeb Amazonu je výhodné jak pro nás, tak i pro samotné obchodníky, kteří mohou velmi efektivně optimalizovat své náklady.  Amazon však již dávno není pouze obchodním gigantem. Již delší dobu můžeme naleznout různé druhy služeb, které jsou touto společností poskytovány. Mezi nejznámější služby patří například cloudová úložiště Amazonu, na kterých můžeme výhodně ukládat a zálohovat naše data, abychom se nemuseli strachovat o jejich bezpečnost.

Do popředí se tato společnost dostala také díky poskytování rozsáhlého filmového a seriálového obsahu, který je mimo jiné rozšířen také o vlastní tvorbu. Z hlediska vlastní tvorby jsme se tak mohli před nedávnem setkat například s nově vzniklým seriálem The Grand Tour, slavné pokračování dříve nejslavnějšího motoristického magazínu Top Gear.

Naleznout však můžeme mnohem více zajímavých služeb, jakou je také nově testované doručování zboží s pomocí dronů, kteří vám mohou doručit zboží v rámci několika hodin od vytvoření objednávky, čímž se celý nákupní proces stává mnohem rychlejším a dynamičtějším. Není proto jistě pochyb, že je Amazon velmi inovativní společnost, snažící se efektivně rozvíjet své služby. Hledáte-li místo, kde byste mohli naleznout široký výběr zboží za rozumné ceny, je Amazon tím skvělým místem pro vás.

Více O Amazonu.

 

Jedna odpověď na “Amazon.cz – kdy se dočkáme českého Amazonu?”

  1. Kdy bude možno nakupovat na Amazonu z českého skladu za Kč, ať už by se platilo předem nebo dobírkou?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *