Jak nakupovat na Amazonu v češtině

Jak nakupovat na Amazonu v češtině

Nakupujete rádi na zajímavých zahraničních internetových obchodech a tržištích, kde můžeme dlouhodobě naleznout výhodné nabídky různých druhů zboží? Poté jste si jistě také museli povšimnout cenově výhodných nabídek zboží z amerického internetového obchodu Amazon.

Tento internetový obchodní gigant si v průběhu několika posledních let vydobyl velmi zajímavé postavění jak na evropském, tak i obecně celosvětovém trhu, kde si získat značné množství nových zákazníků, využívajících všechno dostupné služby a také výhody, se kterými se můžeme na Amazonu setkat.

Ačkoli se jedná o původně amerického obchodního giganta, na kterém ročně nakoupí okolo 670 milionů zákazníků, můžeme zde naleznout poměrně zajímavé nabídky, které mohou potěšit nejednoho českého zákazníka. Za zmínku v takovém případě stojí například elektronika, jako jsou mobilní telefony, tablety, notebooky nebo počítače, které v Americe, ale také třeba v Německu nebo Anglii můžeme zakoupit výrazně levněji.

Problém však nastává ve chvíli, kdy se rozhodneme vyhledat českou lokalizaci Amazonu, která ke vší naší smůle neexistuje. Můžeme však naleznout lokalizace různých evropských států, jako je právě ono Německo nebo Anglie. Právě německý Amazon.de může zaujmout velké množství českých zákazníků, a to hned z několika důvodů.

Výhody nakupování na Amazon.de

Možná si pokládáte otázku, proč zrovna nakupování z německé lokalizace Amazonu je lepší a výhodnější, než například z toho s anglickou lokalizací. Ačkoli se to může zdát zvláštní, neboť se stále jedná o Amazon, můžeme zde naleznout rozdíly, v důsledku kterých pro nás ve výsledku německá lokalizace Amazonu vyjde mnohem výhodněji.

Hned první výhodou může být již fakt, že je Německo naším sousedem, tak že mnoho lidí má k němčině poměrně blízko a mnohdy ji také raději upřednostňují před angličtinou. V tomto případě se jedná o spíše symbolickou výhodu, nicméně i ta může mnohé potenciální zákazníky potěšit.

Jednou z hlavních výhod však samozřejmě není možnost využívání našeho oblíbeného jazyku, jako spíše fakt, že je Německo jedním z hlavních členů Evropské unie, díky čemuž zde můžeme ve velkém nakupovat elektroniku, za jejíž doručení samozřejmě nemusíme platit žádné celní poplatky, jak tomu je v případě nakupování elektroniky z čínských internetových obchodů a tržišť.

Vzhledem k faktu, že hned celá řada zboží je na německém Amazonu prodávána za nižší ceny, než je tomu v případě českých internetových obchodů, tento fakt může potěšit všechny zákazníky bez rozdílů. Další výhodou je však také samotná lokace Německa, neboť poplatky za dopravu jsou v takovém případě výrazně nižší, než kolik bychom jinak museli zaplatit za dopravu zboží z Anglie.

Ani nižší cena za dopravu však není tak zajímavou výhodou, jako spíše fakt, že dopravu nemusíme platit vůbec a můžeme si nechat zboží doručit z Německa až domů, a to zcela ZDARMA. Jak? Stačí nakoupit alespoň za 39 Euro, tedy přibližně tisíc korun a dopravu máme zcela zdarma. Toho jistě rádi využijeme zejména v případech, kdy budeme chtít nakupovat elektroniku, která nás vyje na několik tisíc korun, u které jednak ušetříme díky nižším cenám, ale na rozdíl od mnohých českých internetových obchodů budeme mít dokonce i dopravu zdarma.

amazon de doprava do cr

Jazykové mutace Amazonu

Neumíte německy nebo nejste zastánci tohoto jazyka, ale přesto byste neradi přišli o všechny výhody, které nám může německá lokalizace Amazonu nabídnout? Nemusíte zoufat. Na Amazon.de můžeme využít také různých jazykových mutací, ať již jde o angličtinu, holandštinu nebo třeba turečtinu. Nejvíce nás v takovém případě jistě potěší zejména možnost anglické mutace, díky které můžeme celý web prohlížet v angličtině, což jistě mnohým z nás ušetří mnoho práce.

Kromě samotných jazykových mutací však můžeme využít také strojového překladu, který nalezneme jako součást internetového prohlížeče Google Chrome. S pomocí strojového překladu si můžeme web jednoduše přeložit také do češtiny, čímž s pro nás celé nakupování rázem stává ještě jednodušším a zajímavějším, neboť nebudeme muset řešit překládání cizího jazyku, což jistě může mnoho lidí ocenit.

Pokud nejste technicky nejvíce zdatný typ, jistě se již ptáte, jak si vlastně můžete danou stránku strojově přeložit. Tento postup je velmi jednoduchý a zvládne jej naprosto každý. A co více, můžete jej poté také aktivně využít i v případě jiných zahraničních webů, u nichž si nejste příliš jisti svými jazykovými dovednostmi.

amazon de v češtině

Otevřeme-li si ve vyhledávači stránku s Amazonem, v horní vyhledávací liště můžeme naleznout dvě ikony. Hvězdičku využijeme, budeme-li si chtít vložit zboží do oblíbených položek, abychom jej příště nemuseli složitě hledat. Druhou ikonou je ikona překladu, kde si můžeme zvolit, jaký jazyk chceme pro překlad využít.

Amazon.cz – kdy se dočkáme českého Amazonu?

Amazon.cz – kdy se dočkáme českého Amazonu?

Máte rádi možnost širokého, kvalitního zboží a výhodných cen? Poté vás jistě zaujmou skvělé možnosti celosvětového obchodního giganta – Amazonu. Amazon není pouze nějaký běžný internetový obchod, na které jsme zvyklí od nás, nýbrž jeden z největších celosvětových gigantů, jehož roční obraty jsou přibližně 70x vyšší, než obraty všech českých internetových obchodů.

Pokud jste již někdy na Amazonu zkoušeli nakupovat, jistě můžete sami potvrdit, že se jedná o místo, kde můžeme naleznout nepřeberné množství zboží všech druhů a značek, mnohdy také za poměrně zajímavé a výhodné ceny.

Ať již budeme hledat elektroniku, mobilní telefony, počítače, notebooky, oblečení, boty nebo třeba jenom zahradního trpaslíka, od každého druhu zboží můžeme naleznout stovky různých možností v různých cenových relacích, díky čemuž si můžeme pohodlně vybrat takové zboží, které nejvíce vyhovuje našim představám.

Také to je důvod, proč si tento celosvětově známý internetový obchod oblíbily miliony lidí z celého světa, neboť zde každý den nakoupí přibližně 1 700 000 zákazníků. O jeho oblibě svědčí také fakt, že se dlouhodobě může pochlubit průměrným meziročním nárustem tržeb okolo 28%. Tomu vděčí velmi inovativním přístupům, ať již jde o samotnou koncepci fungování Amazonu, tak i poskytovaných služeb a způsobů dopravy.

Amazon pro českou republiku         

Přestože si tento celosvětový gigant našel mnoho příznivců také mezi českými zákazníky, podobně jako eBay nebo AliExpress, ku smůle všech zatím neexistuje něco, jako je čeká lokalizace Amazonu. Můžeme však naleznout Amazon pro německé a britské zákazníky v podobě webů Amazon.de a Amazon.co.uk . Nakupovat můžeme ze všech dostupných webů Amazonu, ať již jde o Amazon.com nebo jeho další zástupce.

Velkou výhodou amerického Amazonu je fakt, že zde můžeme naleznout velké množství zboží, které si můžeme nechat zaslat z Ameriky nebo přidružených centrálních skladů. Je však důležité podotknout, že ne-všechno zboží, které můžeme na americkém webu Amazonu naleznout, si můžeme nechat doručit do České republiky.

Abychom mohli snadno naleznout zboží určené také pro mezinárodní doručení, můžeme využít filtrování zboží, které máme dostupné u samotného výpisu produktů. Máme-li na webu vytvořen náš účet, kde jsme si zvolili zemi, do které budeme chtít doručovat zboží, v levé liště s filtry nalezneme položku s mezinárodní dopravou do české republiky.

Po zaškrtnutí této položky se nám bude zobrazovat pouze zboží, které si můžeme nechat doručit až domů. V případě takového doručení však musíme mnohdy počítat s poplatky za dopravu, které se v případě doručování z Ameriky pohybují okolo 20 amerických dolarů.

Druhou možností je nakupovat na německé verzi Amazonu – Amazon.de, který již nějakou dobu nabízí možnost bezplatné dopravy do české republiky, nakoupíme-li v hodnotě alespoň 39 eur, což je přibližně 1000Kč. Rozhodneme-li se využít výrazně nižších cen elektroniky, která je v Německu, ale také v Anglii výrazně levnější, než u nás, můžeme ušetřit značné náklady, které bychom jinak za tato zařízení museli vynaložit.

Elektronika z Amazonu

Jak jsme si řekli již výše, německý a britský Amazon jsou skvělým místem, kde můžeme naleznout různou elektroniku za výhodné ceny, neboť ceny elektrony jsou dlouhodobě v těchto zemích nižší, než u nás.

Nakupování elektroniky z těchto e-shopů s sebou však nese mnohem více výhod, než si na první pohled umíte představit. Můžete namítnout, že levné mobilní telefony a tablety můžeme přeci naleznout také na čínských internetových tržištích, jako je například světoznámé čínské internetové tržiště AliExpress.

V tomto ohledu máte jistě pravdu. Nesmíme však zapomínat také na druhotné náklady v podobě platby cla a DPH, které musíme v případě dražšího zboží, jakým je právě elektronika, platit.  Vedlejší poplatky v takovém případě mohou u běžného mobilního telefonu v podobě cla a DPH činit další 3 000 korun, které bychom museli státu zaplatit.

Jelikož však Německo i Anglie jsou zatím stále součástí Evropské Unie, můžeme neomezeně nakupovat veškerou elektroniku za tamější ceny. A co více, využít v takovém případě navíc můžeme i bezplatné dopravy, neboť mobilní telefon, tablet, ale také počítač nebo notebook jistě překročí cenu 1000Kč.  S Amazonem tak nyní máme nové možnosti, jak jednoduše a bezpečně nakupovat elektroniku, aniž bychom si museli nechat posílat zboží z Číny.

O Amazonu

Výše jsme si popsali zajímavé výhody, které nám Amazon nabízí, stejně jako způsoby, jakými můžeme na tomto celosvětově známém internetovém obchodu nakupovat. Přesná definice Amazonu však není tak jednoduchá, neboť Amazon není ani čistě internetový obchod, ani internetové tržiště. Aktivit, jimž se společnost věnuje, je celá řada.

Budeme-li na samotný Amazon pohlížet čistě jako na prodejce zboží, dostáváme na rozmezí internetového obchodu a internetového tržiště. Proč? Protože právě Amazon dokázal z obou těchto obchodních forem vyzdvihnout hlavní klady a sloučit je do jednoho velkého kladu, který dnes a denně můžeme pozorovat jako samotný Amazon.

Možná se tedy ptáte, jak vlastně samotný Amazon funguje, když je zároveň internetovým obchodem a tržištěm. Pojďme si tedy celou problematiku trochu více přiblížit. V samotném základu tento obchodní gigant funguje jako internetové tržiště, neboť zde nabízí své zboží tisíce různých obchodníků z mnoha zemí. Všechno toto zboží je však uloženo v centrálních skladech Amazonu, odkud je po vytvoření objednávky odesláno zákazníkovi.

Díky tomuto propracovanému procesu si můžeme užívat velmi široký a rozmanitý výběr zboží všech druhů a značek. Na druhou stranu se však nemusíme obávat problémů ze strany obchodníků, kteří odešlou špatné, poškozené nebo dokonce žádné zboží, protože se o všechno zboží stará přímo Amazon, který až následně vyplácí samotné obchodníky, kteří se také navíc nemusí starat o žádnou skladovost, neboť je všechno zboží uskladněno přímo u Amazonu.

Zde můžeme vidět, že využívat služeb Amazonu je výhodné jak pro nás, tak i pro samotné obchodníky, kteří mohou velmi efektivně optimalizovat své náklady.  Amazon však již dávno není pouze obchodním gigantem. Již delší dobu můžeme naleznout různé druhy služeb, které jsou touto společností poskytovány. Mezi nejznámější služby patří například cloudová úložiště Amazonu, na kterých můžeme výhodně ukládat a zálohovat naše data, abychom se nemuseli strachovat o jejich bezpečnost.

Do popředí se tato společnost dostala také díky poskytování rozsáhlého filmového a seriálového obsahu, který je mimo jiné rozšířen také o vlastní tvorbu. Z hlediska vlastní tvorby jsme se tak mohli před nedávnem setkat například s nově vzniklým seriálem The Grand Tour, slavné pokračování dříve nejslavnějšího motoristického magazínu Top Gear.

Naleznout však můžeme mnohem více zajímavých služeb, jakou je také nově testované doručování zboží s pomocí dronů, kteří vám mohou doručit zboží v rámci několika hodin od vytvoření objednávky, čímž se celý nákupní proces stává mnohem rychlejším a dynamičtějším. Není proto jistě pochyb, že je Amazon velmi inovativní společnost, snažící se efektivně rozvíjet své služby. Hledáte-li místo, kde byste mohli naleznout široký výběr zboží za rozumné ceny, je Amazon tím skvělým místem pro vás.

Více O Amazonu.

 

Jak nakupovat na Amazonu

Milujete nakupování a rádi byste si dopřáli široký výběr kvalitního zboží za rozumné a běžně dostupné ceny? Poté jste zde jistě správně, neboť si budeme povídat o tom, jak nakupovat na americkém internetovém tržišti Amazonu. Samotná definice Amazonu je poměrně obtížná, neboť se nejedná o klasický internetový obchod, ale ani o klasické internetové tržiště, jaké známe například v podobě AliExpressu.

Velkou výhodou samotného Amazonu je jeho celosvětové rozšíření, neboť i přesto, že se jedná původně o amerického obchodního giganta, jeho působení můžeme naleznout i v různých evropských zemích, ať již v Anglii, Německu, Francii, ale také u nás, kde nově Amazon otevřel velká skladiště pro střední Evropu.

O Amazonu

Na internetu můžeme naleznout celou řadu jazykových a cenových modifikací webu Amazonu, ať již pro Ameriku, Německo nebo třeba Anglii. Velkou výhodou je, že ze všech těchto webů si můžeme objednat zboží, které si necháme doručit až domů, mnohdy také za velmi výhodné poštovné. Amazon však není pouze internetovým obchodem, jak by se mohlo na první pohled zdát. Amazon v dnešní době poskytuje celou řadu zajímavých produktů a služeb, díky kterým si vydobyl celosvětové postavení na trhu.

Velkým hitem se již před mnoha lety stala například čtečka knih Amazon Kindle, která umožnila lidem za velmi dostupnou cenu číst knihy ve vysoké kvalitě na univerzální čtečce elektronických knih. Jaké jsou vlastně výhody takové elektronické čtečky knih? Zejména vysoká kapacita, velmi dlouhá výdrž a velmi nízká hmotnost, díky které si s sebou na cesty můžeme vzít všechny naše oblíbené knihy v jednom malém zařízení, které neváží více, jak náš mobilní telefon, ale zato nám poskytuje veškerý potřebný komfort potřebný pro pohodlné dlouhé čtení všech knih.

—- link Elektronické čtečky knih z Amazonu —

Kromě vlastních výrobků se společnost Amazon také zabývá poskytováním cloudových služeb, podobně jako Google Disk nebo Microsoft OneDrive. Využít tak můžeme velmi propracované IT infrastruktury společnosti a bezpečně zálohovat všechna naše důležitá data, o které bychom neradi přišli.

Zpátky však k obchodní stránce Amazonu a všem výhodám, které nám tento obchodní gigant může poskytnout. Těch je mnohem více, než jste si možná kdy mysleli. Jak jsme řekli hned na začátku, Amazon je velkým obchodním gigantem na rozhraní internetového obchodu a internetového tržiště. Proč vlastně?

Výhody Amazonu

Přečtěte si proč chtít nakupovat na Amazonu.

Jak nakupovat na Amazonu

Řekli jsme si, že Amazon je doslova celosvětovým obchodním gigantem. Co přesně si však můžeme představit pod slovem obchodní gigant. Myslíme, že samotná návštěvnost je dostatečným důkazem, neboť denně weby Amazonu navštíví okolo 1 700 000 návštěvníků, dohromady něco okolo 615 000 000 návštěvníků za rok. To je již dostatečně velké číslo na to, aby se Amazon mohl stát obchodní celosvětovou jedničkou a leadrem trhu.

Díky tomu nám také může nabídnout celou řadu kvalitních služeb, které nám můžou ulehčit a také zpříjemnit samotné nakupování. Jedinou pomyslnou nevýhodou může být absence české jazykové lokalizace pro daný e-shop. V případě americké verze Amazon.com nemáme žádnou možnost výběru jakéhokoli jiného jazyku, nicméně pokud angličtina nepatří mezi naše oblíbené jazyky, můžeme využít jiné lokalizace Amazonu, ať již jde o francouzský nebo německý. Máme-li však obecně problémy s jazyky, ani tak se nemusíme ničeho obávat, neboť fungování celého webu je velmi intuitivní a zvládneme jej i bez hlubších jazykových znalostí.

Pojďme se však nyní podívat na samotný web Amazon a říct si, jak můžeme začít jednoduše nakupovat, tak, abychom si mohli bez problémů užít pohodlný nákup a začít nakupovat jenom kvalitní zboží za velmi výhodné ceny.

Registrace na Amazonu

Návod na registraci na Amazonu v samostatném článku.

Výběr zboží doručitelného do České republiky

Jak jsme si řekli výše, Amazon je celosvětovým obchodním gigantem. To znamená, že zde můžeme naleznout široký výběr všech druhů a značek zboží. Problémem však je, že dané zboží pochází od obchodníků z různých konců světa, ať již z Ameriky, Francie, České republiky nebo třeba Ruska. Je proto zřejmé, že ne-všechno zboží si můžeme nechat jednoduše doručit do České republiky, neboť je určeno k prodeji třeba pouze v rámci Ameriky.

Zde poté přichází otázka, jak se máme v celkovém množství zboží vyznat a naleznout v něm to zboží, které je aktuální právě pro nás. Odpověď je velmi jednoduchá. Po založení našeho účtu si otevřeme správu našeho účtu, kterou nalezneme pod odkazem Your Account, kde si následně zvolíme Manage Address Book. Zde máme možnost si vybrat naši zemi, do které chceme primárně zasílat dané zboží.

Díky tomu při procházení seznamu zboží můžeme jednoduše zvolit možnost mezinárodního odesílání zboží, kde si zvolíme námi vybranou Českou republiku. Tímto krokem vybereme pouze zboží, které je určeno k mezinárodnímu rozesílání a které proto může být doručeno až k nám.

Jdeme nakupovat na Amazonu

Jakmile jsme si nastavili všechny potřebné věci, nebrání nám již nic v tom, abychom se vrhli do nakupování. Zde máme hned několik možností, jak začít hledat zboží. Hned na hlavní straně webu můžeme naleznout rychlou nabídku, kde nalezneme položky, jako Popular departments, tedy oblíbené rubriky, The dress shop – obchod s oblečením a hlavně také Deal of the day – Výhodný nákup dne.

Hned na začátek by nás mohl oslovit zejména samotný Deal of the day, kde nalezneme velmi výhodné nabídky určené pro daný den. Veškeré zboží, které je v této rubrice nabízeno, je nabízeno s velmi vysokou slevou, která v některých případech dosahuje výše až 80%, což je opravdu velmi vysoká sleva. Pokud tedy budeme hledat zajímavé zboží, které bychom mohli ze zvědavosti zakoupit doslova za pár dolarů, je tato rubrika určena přesně pro nás.

produkt amazon

Zde jsme si však jenom pomyslně na chvíli odběhli, abychom si ukázali jednu z možností, jak naleznout rychlý výprodej velmi levného zboží. Pokud se však chceme vrhnout do pravého víru nakupování, hlavní nabídka na nás čeká zcela jinde.

K tomu, abychom mohli začít hledat zboží, které nás zajímá, kupříkladu chytré mobilní telefony, máme dvě základní možnosti, jak začít takové zboží hledat. Jednou z nich, tou nejrychlejší, je využít vyhledávač, který nalezneme v hlavičce webu. Zde nám stačí námi požadovaný druh zboží, v našem případě Smartphones. Dopředu si dovolíme varovat všechny, kdo by se snad rozhodli vyhledávat zboží pod českými názvy, jako třeba „Mobily, mobilní telefony“ apod. Pokud si nejsem jistí v našich jazykových dovednostech, doporučili bychom raději využít služeb online překladačů, které nám danou frázi velmi rychle přeloží.

amazon hlavní stránka

Po zadání námi hledaného výrazu můžeme vidět podobný obsah, jako vidíte výše. Zde si můžeme povšimnout velmi rozsáhlých filtrů a velkého množství různých boxů, které se nám při hledání objeví. Pojďme si tedy postupně vysvětlit funkce jednotlivých oblastí, které nám mohou do budoucna velmi usnadnit samotné nakupování a vyhledávání zboží.

Hned na začátek se můžeme zaměřit na horní lištu, na které v pravém horním rohu nalezneme nápis Sort by (řazení), kde si můžeme vybrat způsob, jakým chceme dané zboží vybírat. Základním způsobem je řazení zboží podle relevance k námi zadané frázi. To znamená, že se nám vyhledávání pokusí vypsat všechny položky, které co nejvíce souvisí se smartphony.

Máme však několik různých způsobů řazení, jako podle nejnižší a nejvyšší ceny, nebo třeba podle průměrného uživatelského hodnocení produktů. V takovém případě se nám jednotlivé produkty začnou řadit opravdu například od nejnižší ceny, avšak samotná relevance může v takovém případě být zejména u složitějších frází již méně přesná.

To nám však v tomto případu vůbec nevadí, neboť na levé straně nalezneme velmi rozsáhlé filtry, které nám pomohou celkový výběr upřesnit. Hned základní položkou filtru, která by nás měla zajímat nejvíce, je filtrování zboží podle možnosti mezinárodního doručení do České republiky. Na tuto položku filtru bychom neměli nikdy zapomínat, neboť bychom mohli velmi zbytečně procházet nepřeberným množstvím vybraného zboží, aniž bychom se dívali na produkty, které mohou ve výsledku být doručeny.

Hned pod touto položkou filtru nalezneme podrobné filtrování podle velikosti zařízení, značky, hodnocení a vlastností, jako je velikost paměti, operační paměti, stavu, ale také výši slevy, které pro dané zboží platí, nebo přesného cenového rozsahu. Jak můžete sami vidět, filtrování je opravdu velmi podrobné, díky čemuž si můžeme nechat vypsat opravdu jenom takové zboží, které nejvíce odpovídá našim požadavkům a tím nám může velmi ulehčit náš výběr.

To však stále není všechno. Jak si můžete při pohledu na výpis zboží povšimnout, kromě výpisu a samotných filtrů zde můžeme také naleznout záhadnou pravou lištu s nápisem Sponsored. Co nám vlastně tato lišta nabízí a proč se zde vůbec nachází?

V této liště nalezneme zboží, pro které daný obchodník platí Amazonu na poskytování reklamy, v rámci které je zboží přednostně zobrazováno v této liště. Chceme-li velmi jednoduše naleznout „horké novinky“, které se horliví obchodníci a prodejci snaží udat, můžeme se pokochat placenou nabídkou, která nám může, ale také nemusí pomoci při našem hledání.

Proč nakupovat na Amazonu?

Výhody Amazonu

Na Amazonu můžeme naleznout nepřeberné množství výrobků všech druhů, typů a taky značek. Bez ohledu na fakt, jestli budeme hledat nový chytrý mobilní telefon, tablet, čtečku knih, chytré hodinky, příslušenství k elektronice, televizi, počítač, notebook nebo třeba značkovou klávesnici, na Amazonu nalezneme všechny tyto věci ve velmi velkém množství. Nemusí se však jednat pouze o elektroniku. Naleznout zde můžeme také velmi široký výběr veškerého oblečení, botou, hraček, ale klidně také příslušenství pro automobily nebo pro náš dům. Jednoduše řečeno, výběr je tak neuvěřitelně široký, že si na své bezesporu přijde naprosto každý.

Můžeme si říci, že široký výběr můžeme přeci naleznout na různých internetových obchodech a mnohdy také na velkých českých internetových obchodech. V čem tedy vlastně spočívá onen rozdíl? Ve velmi široké nabídce daného druhu zboží. Zde se dostáváme k samotné podstatě, kdy můžeme říci, že je Amazon něco jako internetové tržiště, neboť zde své zboží nabízí desítky tisíc obchodníků z celého světa, dokonce také z České republiky.

Na rozdíl od internetového tržiště AliExpress se veškeré zboží již přednostně nachází v centrálních skladech Amazonu, odkud je po vytvoření objednávky rovnou zasíláno k zákazníkovi. Díky tomu se nemusíme obávat žádných problémů v podobě podvodných nabídek od nepoctivých obchodníků, neboť víme, že samotné zboží bude zasláno přímo samotným Amazonem a následně poté daný obchodník získá své peníze.

Amazon se po celém světě v poslední době proslavil také mnoha velkými inovacemi, které se snaží vnášet do způsobů dopravy. V Americe již delší dobu například experimentuje s bezkontaktním doručováním zboží k zákazníkům s pomocí využití na dálku ovládaných dronů. Je tedy jenom otázkou času, kdy se podobné technologie přenesou také do našich krajů a kdy si budeme moci nechat v průběhu několika minut doručit námi objednané zboží prostřednictvím nějakého létajícího robota.

Věříme však, že na rozdíl od nakupování na čínských internetových obchodech není Amazon tolik slavný v České republice a mnoho lidí neví, jak můžou velmi jednoduše využít slev a výhod nakupování na tomto celosvětovém obchodním gigantu. Pojďme si tedy povědět, jak můžeme jednoduše začít nakupovat na Amazonu.

Registrace na Amazonu

Předtím, než začneme nakupovat na Amazonu, měli bychom si vytvořit náš účet, prostřednictvím kterého budeme následně nakupovat dané zboží. Jakmile přijdeme na web Amazonu, můžeme vidět několik důležitých prvků, jako je hlavička webu nebo celková nabídka. Velkou výhodou Amazonu je, že nám nabízí mnoho pokročilých filtrů, které zanedlouho rádi využijeme.

Pro začátek nás však bude zajímat zejména hlavička, na které nalezneme ihned pod vyhledávací lištou odkaz s nápisem Account&Lists, na který když najedeme, objeví se nám velké okno s velmi širokou nabídkou funkcionalit. Z těchto všech funkcionalit nás však pro začátek bude zajímat pouze hlavní velké tlačítko s nápisem Sign in. Toto tlačítko také budeme využívat vždy v budoucnu, když se budeme chtít přihlásit k našemu účtu.

registrace na Amazonu-1

Po kliknutí na dané tlačítko se dostaneme na přihlašovací obrazovku, na které můžeme ve spodní straně boxu naleznout šedé tlačítko s nápisem Create your Amazon account. Toto tlačítko nás přivede na velmi jednoduchý registrační formulář, kde nám bude stačit vyplnit pouze jméno, email a heslo k tomu, abychom mohli založit náš Amazon účet a vrhnout se tak do víru nakupování.

registrace na Amazonu-2

Amazon Kindle

Amazon Kindle nese hned celou řadu nesporných výhod. Jednou z nich je jeho velmi nízká hmotnost, která se může rovnat běžnému chytrému telefonu nebo tabletu, jemuž je také velmi podobný svou velikostí. Na rozdíl od nich však disponuje odlišnou formou zobrazování a vykreslování obsahu, které je mnohem šetrnější k našim očím, které nejsou oslňovány svítícími pixely monitoru, díky čemuž ani po dlouhém čtení netrpíme nepříjemnou únavou očí.

Pokračovat ve čtení „Amazon Kindle“

Amazon Prime

Kromě obchodní činnosti se Amazon zabývá poskytováním všemožných služeb svým zákazníkům, pro které se Amazon stal nejen oblíbeným internetovým obchodem, ale také životním partnerem, který je doprovází na každém kroku. Díky prémiové službě Amazon Prime můžeme získat velké množství výhod a začít tak využít mnoho zajímavých funkcí a služeb Amazonu. Prostřednictvím tohoto prémiového účtu můžeme získat možnost exkluzivního přístupu k filmům, seriálům, hudbě, Kindle knihám, originálním hudebním albům a také neomezenému úložišti fotografií. Pojďme si povědět něco více o této skvělé funkci, kterou můžeme začít hojně využívat také my.

Rychlá a bezplatná doprava

Jednou z výhod samotného Amazon Prime je možnost velmi rychlé a bezplatné dopravy, vztahující se na téměř 50 000 000 kusů nabízeného zboží. V rámci Prime dopravy si můžeme vybrat z dvouhodinové, denní nebo dvoudenní dopravy zboží. Zapomněli jste na něčí narozeniny a potřebujete rychle objednat dárek? Žádný problém! S Amazon Prime dopravou si můžete nechat zboží doručit do dvou hodin až k vám domů.

Stálý přístup k velkému množství filmů a videí

Patříte mezi milovníky Top Gearu, které zasáhla nečekaná ztráta oblíbené herecké trojice Hamonda, Maye a Clarksona? Poté jistě více, že známá trojice aktivně natáčí nové díly Grand Tour právě pod produkcí společnosti Amazon.

Kde jinde byste chtěli naleznout lepší, zajímavější, kvalitnější a hlavně širší přístup k oblíbeným filmům a seriálům, než právě na Amazon Prime? Dopřejte si spokojené chvíle s vaší oblenou automobilovou trojicí a streamujte online obsah do všech vašich elektronických zařízení, ať již televize, počítače nebo tabletu. Tisíce kvalitních filmů a seriálů tak čekají jenom na vás.

Více jak dva miliony písniček

Mimo široký výběr filmů můžeme v rámci Amazon Prime naleznout také velmi rozsáhlou nabídku písniček a alb, kterých zde můžeme naleznout na dva miliony. Ať již patříte mezi milovníky jazzu, metalu, rapu, klasické hudby nebo třeba rock’n’rollu, na své si zde přijde každý.

V rámci jednoho účtu tak můžete bezplatně poslouchat tisíce oblíbených skladeb každý den bez nutnosti sledování nepříjemných reklam. Všechny oblíbené písničky na jednom místě můžete naleznout na Amazon Prime.

Twitch Prime

Milujete počítačové hry? Získávejte každý měsíc přístup k zajímavým hrám nebo slevám na různé počítačové hry. Kromě samotného přístupu získáte také přístup k Twitch účtu, ke kterému získáte zajímavé postavy, vozidla a vylepšení pro všechny skvělé hry od Twitch. V rámci jednoho prémiového účtu si můžete užít velké množství zábavy, o které se vám doposud ani nesnilo.

Všechny fotky na jednom místě

Máte rádi focení a chcete mít bezpečně uloženy všechny fotky, ke kterým můžete mít přístup odkudkoli? V takovém případě také jistě oceníte možnost neomezeného cloudového úložiště fotek, na které můžete sdílet tisíce vašich oblíbených fotografií. Nejenom, že můžete ušetřit značné peníze za fyzická datová úložiště, navíc však získáte kvalitní zálohu, u které se již nebudete muset obávat nechtěné ztráty svých fotografií.

Líbí se vám možnost, že byste mohli denně využívat všech těchto zajímavých služeb, které jsou obsaženy v rámci prémiového účtu Amazon Prime? Poté vás jistě může zajímat také cena, která činí 10,99$ měsíčně, tedy přibližně 270Kč. Jedná se o cenu, která není nikterak přehnaně vysoká, ale za kterou můžeme získat opravdu celou řadu kvalitních služeb, které jistě ocení každý nadšenec chytrých řešení 21. století.